| stephenmusic4ever a întrebat:

Buna tuturor.Eu am 14 ani, sunt baiat si am niste probleme cu vocea mea.Prima ar fi ca o am cam subtire pentru varsta mea, dar in acelasi timp pot sa o fac groasa fara sa ma chinui, as putea vorbi cu vocea groasa o zi intreaga. Dar de ani intregi vorbesc cu vocea mai subtire si cand cant eu imi aud vocea altfel, si ceilalti altfel.Si nu numai cand cant! Cand vorbesc ceilalti o aud foarte foarte diferita de cum o aud eu si cand inregistrez si aud ce voce am, nu-mi vine sa cred.Cand cant se intampla acelasi lucru.Eu aud ca am o voce frumoasa, duc notele bine, dar cand inregistrez se aude foarte nasol si de asemenea si in realitate. Ce se intampla? De ce mi se intampla asta? As putea sa raman cu vocea subtire pe care o aud eu sa o auda si ceilalti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| AllinaDaniella a răspuns:

Buna. Esti mic si esti in crestere. Automat vocea ta sufera si ea schimbari cu trecerea timpului, este in formarehappy Vocea nu va ramane la fel de subtire cum o ai acum, cu trecerea timpului se va ingrosa, deci don't worry. Tot raul inspre bine. O seara buna.