| talexandra567 a întrebat:

Bună tuturor! Îmi poate spune un doctor/farmacist dacă va mai fi Duac gel la farmacie? Dacă da, când? Acum nu mai este disponibil în farmacie, pentru că (din câte am înțeles) pe timp de vară nu e recomandat. Vă rog mult să îmi răspundeți.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Iti dai seama ca farmacistii, asistentele si doctorii nu stau pe TPU? Mergi la o farmacie si intreaba!

| Violleta2022 a răspuns:

NU avem nici doctori si nici farmcisti pe acest site!
Mergi la medicul de familie sau farmacia din orasul tau si discuta asta acolo!

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Iti dai seama din ce ai scris ca o sa reapara din toamna daca acum, vara, nu este.

| Candrea_Elvira_1988 a răspuns:

Buna, eu sunt farmacist -specilizat in formulare si preparare, mai mult decat atat coordonez activitatea de laborator din farmacia unde lucrez. Pot sa iti confirm ca nu din cauza sezonului cald lipseste Duac... acneea se trateaza indiferent de sezon. Noi preparam un tratament cu aceleasi active (clindamicin+peroxid de benzoil) de cand a disparut. Daca doresti il gasesti aici.
https://farmaciacutraditie.ro/......n-farmacie