| RoxanaGhost a întrebat:

Locuiesc de peste jumatate de an in Braila si as vrea sa ma indrumati spre un medic bun pe specializarea chirurgie plastica.E vorba de o himenoplastie pe care mi-o doresc foarte mult de 2-3 luni incoace.Multi prieteni m-au indrumat spre Bucuresti sau Galati dar as vrea ca totul sa fie discret si sa nu ingrijorez pe nimeni. Daca s-ar afla, apropiatii ar incerca sa ma faca sa renunt dar consider ca e alegerea mea si e cel mai bine.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu e cazul acum pentru ca ceea ce doresti tu nu reprezinta o urgenta iar in tara este decretata stare de urgenta si medicii trateaza si ei conform Ordonantei Militare doar starile urgente medicale, mai asteapta putin timp!
Si da, mergi la Galati!

| RoxanaGhost explică (pentru Simpatic):

Nu-mi doresc acum.Pe viitor.Mai intai ma voi documenta despre procedura si voi astepta sa treaca tot acest chin cu virusul.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Acum cand toti medicii se ocupă de coronavirus tie i ti arde de operatie, nu te va opera nimeni, nu este o urgență, stai in casă daca vrei sa traiesti, ca daca contactezi virusul adio mori. Ce varsta ai?

| RoxanaGhost explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu-mi doresc acum.Imi diresc pe viitor operatia asta.Momentan vreau sa ma documentez despre procedura, cat costa si dupa.Sunt constienta de ce se intampla in tara si nu-mi arde acum.Doar am pus o intrebare, nu e ca si cum m-as opera maine. Oricum inca nu sunt documentata suficient.Btw am 22.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru RoxanaGhost):

Am inteles, dar gîndeste te te operezi de revirginare si faci dragoste si din nou te dezvirginezi, ce o sa faci atunci, sau tu toata viata o sa te operezi ca asa ai tu chef ti s-a pus tie pata pe chelie, nu e normal ceea ce vrei tu sa faci, accepta te asa cum esti nu te expune microbilor din spitale de dragul unui moft, gîndeste te ca in Romania spitalele sunt pline de microbi, la 22 de ani ai tai nu constientizezi deloc gravitatea situatiei, mama ta ce spune de dorinta ta? Este de acord? Plus ca operatia se va face cu bani, doar nu crezi ca este gratis, ori casa de asigurări nu va deconta niste operatii inutile niste toane de ale tale, poti trăii asa cum esti dezvirginată nu ai o problemă de viată si de moarte, problema mare este la cap, nu jos acolo esti ok. Sanatate multa

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Ai iubit țigan? laughing Că la 22 nu cred că se mai așteaptă cineva să fii virgină.

| wildthing a răspuns:

Adica ti-ai tras-o de te-ai rupt si acum vrei sa te mariti cu vreun fraier caruia i-ai spus ca esti virgina? vreun popa, ceva? E foarte urat ceea ce vrei sa faci.

| RoxanaGhost explică (pentru wildthing):

Nu judeca fara sa cunosti, nu mi-am tras-o de m-am rupt in primul rand si in al doilea rand nu sunt obligata sa detaliez unui strain anumite chestii.
Nu imi cunosti povestea, asa ca nu-mi judeca alegerile.Nu vreau sa ma marit momentan, am lucruri mai bune de facut decat sa ma leg la cap de acum, lucruri importante cum ar fi sa ma axez pe profesie.
Motive am destule sau poate e doar un moft de-al meu.Nu trebuie sa fiu vreo caldare ca sa fac acest lucru.Pur si simplu am eu moftul asta, sa fiu virigina din nou si e fix problema mea.Nu am nevoie de persoane care sa ma judece.Am cerut o simpla indrumare.

| supadeceapa a răspuns (pentru RoxanaGhost):

Păi nu ești virgină, chiar dacă îți refaci himenul. Virginitatea e doar un concept social.

| Simpatic a răspuns (pentru RoxanaGhost):

Caldare, mi-a placut exprimarea ta, in popor se zice mai simplu galeata dar este amuzant ceea ce ai spus

| inflicted a răspuns:

De ce ai face asta?