| RoxanaGhost a întrebat:

Bună tuturor! Luni cred ca am luat raceala de la o fata.De miercuri am simptome ca nas infundat si atat.In seara asta am luat un teraflu si imediat mi-a aparut o durere in zona abdomenului, asemanatoare cu acea durere din perioada menstruatiei.E o durere...nu stiu cum sa o explic, mai mult ca un disconfort.Ce as putea sa fac? Pe langa teraflu am mai luat si Nurofen forte(pentru raceala). Doar ca durerea a aparut imediat după ce am luat teraflu.In privinta racelii nu am alte simptome,nu am durere in gat, febra, frisoane etc... doar nas infundat si o raguseala superficiala.Stiu ca va trece.Doar acest disconfort abdominal ma enerveaza.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Dandinelle a răspuns:

Durerea la stomac de la teraflu nu e cumva de la administrarea pe stomacul gol?

| AlaSwek a răspuns:

Salutare.
Cred ca ai stat destul de mult timp afara, si cum ai tras aerul rece, ți au fost afectate corzile vocale cat si gâtul. Nu este vorba de covid, deoarece nu ai simptome, este o răceală comună iarna. Încearcă o pastilă pentru gât de supt. Însănătoșire grabnică!