| OhFuckIForgotMyNameAgain a întrebat:

Sper sa ma puteti ajuta. Deci problema mea este urmatoarea: practic sport de performanta si in timpul antrenamentelor fac mult efort. II vad pe ceilalti colegi ai mei ca sunt uzi de la transpiratie dar eu de abia am cateva fire pe fata. Eu nu transpir, ci ma inrosesc foarte tare la fata. De hidratat ma hidratez, efort depun. Care poate sa fie problema? De ce nu transpir? Adica transpiratia e buna si ea, se elimina toxilene s.a.m.d... corpul meu retine prea multa apa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| CandyHearts a răspuns:

Ce noroc pe tine...altii nu mai stiu ce sa faca sa nu mai transpire, nu cred ca e vreo problema cu organismul tau, ci sunt persoane care transpira putin, altii mai mult, altii foarte mult si in cazul tau deloc. happy

| OhFuckIForgotMyNameAgain explică:

Toxinele*, scuzatihee hee

| Cosmin86 a răspuns:

Ce sport faci?

| OhFuckIForgotMyNameAgain explică (pentru Cosmin86):

Qwan Ki Do

| Cosmin86 a răspuns (pentru OhFuckIForgotMyNameAgain):

"Eu nu transpir, ci ma inrosesc foarte tare la fata", asta ar trebui sa-ti dea de gandit ca ceva e in neregula, iti recomand sa te duci la un medic.

Incearca si sa bei mai multa apa, gen 3 litri pe zi. Se spune ca atunci cand faci efort intens si nu mai transpiri deja e periculos, pentru ca esti foarte deshidratata si asta poate afecta inima si altele.

| OhFuckIForgotMyNameAgain explică (pentru Cosmin86):

Ok. Multumesc happy