| andreea3375 a întrebat:

Spuneti-mi va rog cu ce se poate trata o umflatura la ochi. Sora mea ieri s-a lovit din greseala cu ochiul in cotul unui baiat si acum este umflat si putin de tot rosu. Ce putem face sa treaca inflamatia? Incerc s-o conving sa mearga la medic dar nu vrea s-o vada cineva. Va rog de la toti niste sfaturi! Va multumesc mult tuturor!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Lola200228 a răspuns:

Pune gheata intr-o punga de plastic și lasă pe ochi o ora.