| anonim_4396 a întrebat:

Bună tuturor
Varul meu m-a rugat să întreb aici dacă știe cineva o marcă de creatina care te face să crești repede în masă musculară
Vrea sa facă mușchi destul de repede
Sau altceva care îl poate ajuta cu asta
P.S. Eu din câte știu acestea sunt periculoase pentru sănătate dar nu vrea să înțeleagă
Mulțumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| RobertMoon a răspuns:

WEIDER Pure Creatine sau Dymatize creatină micronizată. Ambele sunt bune și au eticheta Creapure (stânga sus daca te uiți pe cutie) care înseamnă că este creatină de calitate superioară. Orice creatină cu eticheta Creapure este bună. Cele mai proaste creatine sunt made în China (asta îți zic așa ca sa nu uite și să cumpere vreodată creatină made în China). Mi-am luat o dată teapa cu o creatină de la firma Muschetech (firmă mare) și când m-am uitat pe spate scria mare în China straight face am dat-o la cineva și nu a avut niciun efect.
Creatina nu este periculoasă pentru sănătate așa că poate lua liniștit între 3-5 grame pe zi, adică o cupă din cutie.

6 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Spune-i vărului tău că înainte să se apuce trebuie să învețe definiția cuvintelor.

| anonim_4396 explică (pentru Frank51):

Eu am scris ceea ce mi-a spus

| Werrich a răspuns:

Steroizii sunt periculoși, creatina e doar o pudra cu gust de lămâie care se ia pentru rezistenta la sport. Steroizii cresc mușchii.

| Cristian29 a răspuns:

Nu faci muschi din creatina, ea iti ofera mai multa energie si recuperare, cresti din cauza efortului mai mare si mancare mai multa.
Creatina monohidrata e cea mai ok din toate punctele dar nu te astepta la rezulatate de la ea.

| DydyHry a răspuns:

Eu te-aș sfătui să nu-l ajuți în această privința! Aceste produse pot duce la infarct! Am văzut și o emisiune tip documentar pe această temă!?

| anonim_4396 explică (pentru DydyHry):

Așa i-am zis si eu ca sunt sunt Ok dar nu înțelege
Ori cum ori că am întrebat eu aici ori că își cumpără la nimereala dupa internet tot aia este