| Corina64 a întrebat:

Bună tuturor, vreau sa va întreb următoarea chestie, ieri din neatenție am reușit sa dau cu capul de un tavan, camera era destul de mica iar când m-am ridicat am dat cu capul destul de tare, aseară am început sa am dureri de cap și o stare de vomă, azi durerea a persistat pe tot parcursul zilei, chiar nu știu ce ar trebui sa fac, îmi este destul de teama sa nu am ceva probleme. Durerea menționez ca se simte mai puternic în vârful capului mai ales când apas cu degetul. Voi ați trecut prin asta și ce ați făcut în cazul acesta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Din cauza loviturii ai făcut un cucui. În cazul acesta e normal să te doară zona la atingere.

| Ineys a răspuns:

Tavanul e ok?