| Corina64 a întrebat:

Buna tututor, de vreo 2 săptămâni am inceput sa am dureri de stomac, chiar și după ce mănânc. La baie merg mereu după ce mănânc. Nu am pofta de mâncare mai deloc și de cateva zile am început sa simt și greață fără sa vomit. Am luat tot felul de pastile de la farmacie însă niciuna nu m-a ajutat. Am programare la medic abia peste o săptămâna și nu știu ce sa mai iau sau sa fac. V-ati confruntat cu așa ceva și ce ar trebui sa iau?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"de vreo 2 săptămâni am inceput sa am dureri de stomac...ce ar trebui sa iau?"

ce-ar fi să-ți SUNI medicul de familie? (asta dacă ții la tine... sau ții la rețetele date de cizmari)

| Corina64 explică (pentru sierra1):

Tocmai ce am precizat ca urmează sa merg la medic, am întrebat ce sa iau pentru durerile de stomac pentru ca am luat tot ce s-a putut pana acum. Poate cineva in situația mea a luat altceva

| sierra1 a răspuns (pentru Corina64):

Tocmai ce am precizat: vrei soluții medicale de la cizmari?

| Dandiiiiiiii a răspuns (pentru sierra1):

Nu sunt de acord cu tratamentele gasite pe internet, oriunde ar fi.
Dar daca userii de pe TPU sunt cizmari, de ce mai tineti deschis acest site? E chiar asa de mare lacomia pentru bani nemunciti de voi?

| sierra1 a răspuns (pentru Dandiiiiiiii):

~ E chiar asa de mare lacomia pentru bani nemunciti de voi?~

care bani Dandi (cu câți de "i"?) mamă?

| Dandiiiiiiii a răspuns (pentru sierra1):

Bai tata, eu nu pun i-uri in plus ca sa fie.

| sierra1 a răspuns (pentru Dandiiiiiiii):

"Dandiiiiiiii: eu nu pun i-uri in plus ca sa fie"

hai mami, rili?

| AdioTPU a răspuns:

Eu zic că ar trebui sa mergi mai întâi la urgente până să ajungi la medicul de familie.