| VIATAeGREA a întrebat:

uite am si eu niste probleme si sunt foarte ingrijorat, as vrea niste raspunsuri...
sunt baiat am 15 ani si la sfarcul drept deja de multi ani ai inauntru ceva tare ca si forma sfarcului cand apasa ma doare...acum incepe sa se face si la stangul oare ce este? in plus cred ca sufar de sindromul klinefelter am picioarele lungi nu prea imi creste par pe fata sunt inalt cam moale si timid am avut probleme cu marimea...penisului. am testiculele cam mici si celalalte simptome pe langa ca nu pot fi atent.
imi e foarte frica ca nu voi putea face copiii.
am fost acum 2 ani la endocrinolog si mi-a spus ca am probleme cu testosteronul mi-a dat niste medicamente si mi-a spus sa fac sport, dar acum nu mai iau medicamente. imi cer scuze daca sunt vulgar dar trebuie s-a spus si asta. mai demult aveam "sperma" normala dar acum de cand ma masturbez o am ca si apa nu mai e lipicioasa doar putin si nu e foarte alba. sunt foarte ingrijorat. ce sfat imi poti da?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| bogdyi a răspuns:

Este ceva normal nu iti fa probleme, inceraca cu ceva sport, cu "sperma" e in varsta va deveni normal cand vei incheia cu pubertarea

| Ionut121208 a răspuns:

La mulți băieți li se întâmplă, dar de atâta timp sa persiste, nu e ok, ar trebui sa mergi la doctor

| albertstef a răspuns:

Peoblema cu sfarcul...nu este nimic grav...aia se face cam pe la varsta de 13 ani si se numeste piatra nu toti baietii o fac si eu am avut-o stai linistit