| Rebe a întrebat:

Uleiul de ricin il pun doar pe pielea capului sau si pe firele de par?
Il aplic in seara aceasta si il las pana maine dimineata sau il las 15/20 minute? Parul mi-l tin invelit intr-un prosop dupa ce mi-am aplicat uleiul?
multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Tessy a răspuns:

Doar la radacini.

Ca sa aiba efect trebuie tinut cel putin 2 ore, dar daca stai toata noaptea e si mai bine.

Succes!

3 răspunsuri:
| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Dupa aceasta masca dimineata sa te splei foarte bine cu sampon de 3 4 ori k eu m-am dat 1 data si cand sa uscat parul pffiuu laughing

| Andreea24 a răspuns:

Uleiul de ricin il folosesti pentru regenerarea parului banuiesc. El trebuie aplicat la radacina parului si lasat toata noaptea pentru un efect cat mai bun. Insa trebuie sa te speli de indata dimineata.

| NimeniAlta a răspuns:

Trebuie sa masezi pielea capului cu ulei de ricin din abundenta inainte de culcare timp de trei zile pe saptamana. Bineinteles a doua zi pielea capului trebuie bine spalata si clatita.