| PaulSergiu a întrebat:

Va cer doar parerea! Am fost la destui medici!
Sa incepem:acum 9 luni de zile au cam inceput toate.Initial a inceput cu aparitia unor puncte rosiatice in vedere plutitoare, apoi am intrat cu tensiune 17-18 cu 9-10 in spital la SF.Maria Iasi (acum sunt major). Totul bine si frumos, nu imi dadeau de boala am stat vreo 3 saptamani internat. Diagnosticele au fost anxietate capatatata odata cu intrarea in spital(am luat la calmante vreo 3 luni de nu mai am o treaba,eram un om care cauta perfecțiunea) am scapat de ea aproape complet,spasmofilie care oarecum e sub control cu Ca, Mg si fixator si cam atat, a mai fost un diganostic de semipareza la mana,dar dupa n-spemii de controale si sindromuri s-a dovedit ca doar a fost o suprasolicitare a mainilor (mi-am revenit aproape complet cu fizio-terapie).
Ok, cu inima mi-am revenit, nu mai am cresteri de tensiune, problema e ca mai am punctele in vedere si durerile de cap. Nasul curge des, nu stiu ce sa zic, daca e sinuzita, am fost si la un orl inainte de a intra in spital si ori sunt bine, ori e doctorul incompetent.Am fost pe la neurolog mi-am dat pastile de memorie si repaus total de la tot ceea ce solicita creierul. Am luat pastilele si am facut repaus total de la tehnologie si activitati care solicita creierul si m-au mai lasat durerile. Durerile se manifesta in special pe partea dreapta a capului si in spatele capului in zona cerebelului. Oare punctele si durerile de cap vor mai trece? Precizez ca am verificat si oftalmologul si a zis ca nu am vase de sange sparte, nici nu am nevoie de ochelari, nici alte lucruri, ochiul e sanatos.Ma gandesc ca o fi slabit muschiul ocular am fost si un impatimit al jocurilor(am uitat sa zic ca tensiunea m-a lasat total doar de aproximatov 2 luni).
Doar o parere cer nimic mai mult, oricum sunt impacat cu ideea.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atunci incearca ceaiuri naturale pentru calmare asta ca sa mentii tensiunea care poate oscila de la anxietate. Si punctele iti vor disparea ai rabdare.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De la tensiune e dar tensiunea poate fi cauzata de anxietate. verificati tensiunea periodic. daca stai bine cu inima si tensiunea atunci trebuie sa iti dispara durerea de cap si punctele. da cred ca de la ochi ti se trage daca neurologul nu o gasit nici o cauza, si anxietatea poate reveni la intreruperea tratamentului stiu ca anxietatea da dureri de cap am avut si eu erau dureri severe mai ales ca am intrerupt tratamentul de 4-5 ori dar acele puncte nu stiu daca nu iti trece intr-o saptamana mergi la alt oftalmolog. e complexa cauza daca doctorii nu stiu noi nici atat. sper sa te faci bine happy

| PaulSergiu explică (pentru anonim_4396):

Punctele din vedere ziceau doctorii ca au fost de la tensiune si ca dispar greu.Calmantele le refuz din cauza bacului, daca le iau nu mai am acea dorinta, iar oftalmologi am verificat 2.Multumesc de sfat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru PaulSergiu):

Atunci incearca ceaiuri naturale pentru calmare asta ca sa mentii tensiunea care poate oscila de la anxietate. Si punctele iti vor disparea ai rabdare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te da batut mergi la medicul de familie sa te trimita pentru investigatii
Si eu am tinitus si mi s-a spus ca il voi avea toata viata cica sa ma obisnuiesc cu el, si am intrebat daca gasesc cauza ce o dus la acest simptom imi dispare tiuitu din cap, urechi si mi-a dat de inteles ca nu.dar nu imi pierd speranta continui pana gasesc cauza desi cauzele sunt 20-30 la numar