| adinaq32 a întrebat:

Buna,va rog ajutati-mă, am un cățel ce de 2 zile nu mai mănâncă, bea doar apa si nu mănâncă, saptamana trecuta i-am dat pastila pentru viermi, iar ieri i-am dat-o pe a doua, ce pastile pot sa-i mai iau? Vaccinat nu este pentru ca n-are cum sa-i faca vaccinul din cauza pastilelor sau ce pot sa-i fac? ( medicul veterinar este in concediu )

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De unde stii ca are viermi?

| adinaq32 explică (pentru darrio2007):

Am luat 2 catei, mi au murit, nu mâncau nimic după o săptămână 2 după naștere, după am luat alți doi, din pacate unu a murit... a vărsat cheg-uri de sânge și un vierme lung.

| Andreeush a răspuns:

Caută alt veterinar.

| Felys a răspuns:

Posibil sa fi facut parvoviroza si in cazul asta il vei pierde

| adinaq32 explică (pentru Felys):

Acum si a mai revenit putin, mănâncă uneori, cred ca ii era dor de cățelul care murise, adevărul e că după ce a murit l a căutat...

| TheWolfOficial1 a răspuns:

Sper ca este bine acum. Ai grija cand se intampla asa, e cel mai bine sa fie dus la vederinar. Cainele meu facuse tot asa doar ca si voma iar cand l-am dus la veterinar mi-au zis ca nu ar mai fi rezistat peste nopate fara tratament. Daca e in concediu ai putea sa te duci la un alt veterinar si sa intrebi.

| Luca3472 a răspuns:

Salut! poate nu ii place mancarea, incearca sa o schimbi dar ai grija sa fie pentru varsta lui... Daca tot nu mananca mai du-te cu el odata la medic!

| adinaq32 explică (pentru Luca3472):

Nici-un fel de mâncare nu mănâncă...

| MariaMimiKiki123 a răspuns:

Și câinele meu de la 6 sau 7 luni i sa făcut o buba mare la gât și era roșie cu sânge și miroasea urat ai nu prea mânca nu boabe de câine și apa. Ea avea râie iar acum de vreo doua trei săptămâni i-am luat o cutie de pastile de la farmacia veterinara Royal Cannin și acum începe sa se vindece o suferit 5 luni pentru ca acum are 10 luni și avea și înainte vara râie dar Numa ca niște pete. Eu zic sa te duci la farmacia veterinara Royal Cannin ți-o recomand și ii spui ce are și îți va da ce au despre ce boala are