| annnna1234 a întrebat:

Vineri mi-am scos o masea de minte sus pe stanga. Din pacate a trecut aproape o saptamana si inca doare si am gura blocata... Iau nurofen de 200 mg la fiecare 4 ore... Este normala durerea la 6 zile dupa extractie? Mentionez ca gingia este cusuta deci nu cred ca e posibil sa fi pierdut cheagul sau ceva de genul.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Încearcă să renunți la nurofen, ibuprofen si alte alea fiindca iti afectează organele interne. Ia un farigointensiv si sugi pastilă aceea in zona in care ai durerea dar ai grija sa nu abuzezi de acest medicament.

| vampyremisa a răspuns:

Cel mai bine mergi la medic.