| Iordache_Alexandra_2000 a întrebat:

Buna
Vreau metode eficiente de slăbit, va rog. Pe care le-ati incercat si voi sau care stiti ca functioneaza.
Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| WaterDrop a răspuns:

Poti incerca in felul urmator:
- 5 zile pe saptamana stai la un numar de calorii cu 300-400 sub cel care iti este indicat pentru greutatea si inaltimea ta ( poti calcula online acest lucru ).A 6 a zi mananci tot ce vrei ( da serios, chiar tot la ce ai poftit in primele 5 zile dar nu ai avut voie ). A 7 a zi doar apa, apoi o iei de la capat cu cele 5 zile
- lasa sucurile, apa minerala, alcoolul, prajiturile, fainoase doar orez sau paine neagra dar 1 felie pe zi nu 10
- mergi 1 ora pe zi ( plimbare, cumparaturi, alege tu unde o faci )
- daca la toate cele mai de sus mai adaugi si un efort sustinut ( fitness, alergat, etc.) vei avea un rezultat si mai rapid, daca nu, mai lent

P.S: transforma asta intr-un mod de viata nu o cura de slabire pe care o vei abandona dupa 1 luna happy

3 răspunsuri:
| LonelyLoner92 a răspuns:

Incearca sa mananci fructe si sa alergi zilnic, o sa te ajute.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat ce vârstă/înălţime/greutate ai acum, pentru ca să vedem dacă/cât este necesar să slăbeşti.

INDICĂ aceste detalii, apoi mai vedem...

Toate cele bune!

| deea400 a răspuns:

Buna.
Ai putea incerca dieta Best life, MaxPlank le poti gasi pe google si sa iesi la alergat o data sau de doua ori pe zi (daca poti de doua ori sau daca iti permite timpul). Sper ca te-am ajutat.