| Titan a întrebat:

Buna vreau sa cer un sfat, o parere, vreau sa merg sa ma bronzez si eu sunt mai sensibil la ten si cand stau la soare chair daca ma dau cu crema soalara ma inreosesc ma pisca piele si dupa acea imi cade eu as vrea sa ma fac direct negru fara ca sa ma piste piele cum sa fac asta?big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Stai la soare inainte de 9:30 si dupa 17:30, cand nu este asa de puternic, stai 5 min la inceput si creste gradual cu 2 min pe zi pana la 15. 20 min. In cursul zilei nu te expune la soare fara protectie, si Atentie! orice crema ai folosi, isi pierde rolul protector dupa ce este absorbita complet de piele.
Si in plus, tu nu o sa te faci negru in nici un fel, decat eventual noaptea... laughing

| mgtow a răspuns:

Mergi la un tratament de bronzare dar poate sati provoace cancer de piele asta e riscul

| mihaibrasov a răspuns:

Nu are rost sa te chinui. Asa am si eu pielea, fara pigment si se inroseste, apoi doare, apoi se decojeste din statul in soare. Asa ca evit soarele si asta este.

| fif2002 a răspuns:

laughing stai la soare treptat cate 5-10 min pe zi, sau sa iti iei o crema cu factor de protectie cat mai mare

| Treyan a răspuns:

Pai as zice sa te duci la medic pentru un sfat de la un profesionisttongue