| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa incep scoala de soferi si am auzit ca trebuie un consult ginecologic. In ce consta aceasta consultatie? Problema este ca mi-am inceput viata sexuala acum cateva luni iar mama mea nu stie si doreste sa vina cu mine.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Unde ai auzit tu asa o minunatie?
Ma umfla rasul gandindu-ma ca, daca pentru femei se cere control ginecologic, pentru barbati...tot la fel?

| tpuuser999 a răspuns (pentru ardnaxur1961):

Barbatii ii fac o poza si o arata politistului la examinare happy Daca nu treci de lungimea minima, nu iei examenul laughing

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Stai liniștită. Cine ți-a zis asta, a vrut să-ți vadă reacția, ori spaima din priviri, iar dacă tu te-ai fâstâcit și ai intrat în panică, te-ai trădat singură. Dacă informația greșită ți-a dat-o mama ta, înseamnă că știe/bănuiește că-i ascunzi ceva. Dacă ți-a dat-o un prieten/ă a vrut doar să îți ia liniștea...

| K0sti a răspuns:

laughing Ai grija cu schimbatorul de viteze...

| Deliiiia a răspuns:

Buna, nu va fi o consultatie, doar ginecologul va completa in sectiunea aceea.

| Nimeni10 a răspuns:

Unde ai auzit prostia asta?

| KanameKuran a răspuns:

Cred ca ai o informatie gresita. Scoala de soferi neceita o fisa medicala ce consta in verificarea vederii, auzului.

| tacitacitaci a răspuns:

Chiar daca vine cu tine la consult, consultatia e privata. La 18 ani iti sfatuiesc sa te impui si sa-i arati mamei tale sa-ti respecte intimitatea si prezenta respectiv absenta vietii sexuale.

| JohnJohnny a răspuns:

Nu te controleaza acolo stai linistita, desi eu am dat si nu a trebuit sa merg acolo, poate trebuie sa mergi doar pentru o adeverinta de sanatate... Desi daca tot ti e frica, ar trebui sa mergi singura, gasesti tu o zi in care mama ta e de munca, si mergi fara sa stie laughing, caz rezolvat. Ii spui ca nu mai trebuie sa mergi, si te duci singura laughing

| laura19 a răspuns:

Nu trebuie saconsulti ginecologul daca incepi scoala de soferi.