| serenity92 a întrebat:

vreau sa incep tratamentul antiacneeic pe care mi l-a prescris medicul dermatolog mi-a prescris:skinoren, zinat, roaccutane. ce parere aveti despre fiecare dintre ele? sunt bune isi fac efectul? apropo la roaccutane m-am uitat si pe prospect si sunt cam multe reactzii adverse printre care cresteri sau scaderi in greutate, decojirea pielii, dermatita, buze umflate, caderea parului etc etc etc. si mi-e cam frica sa-l folosesc chiar daca mi l-a prescris medicul. voi ce parere aveti

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Sin a răspuns:

Daca ti-a recomandat astea inseamna ca ti-a facut si un control si nu-ti le-a recomandat asa de prost ce a fost.Asta daca nu ai uitat sa specifici tu daca nu ai vreo alergie la compusii pe care i-ai enumerat.

| mihaibrasov a răspuns:

Cat am fost adolescent am avut o multime de cosuri. Le storceam in general, dadaem cu spirt si viata mergea mai departe. Adolescenta mi s-a cam terminat si deci si cosurile Fara reactii adverse. N-am mai murit.

| ~Annyee~:X a răspuns:

E proststraight face... depinde de organism dar sincer am fost si eu la dermatolg la fel mi-a dat sa zicem ca-ti trece dar nu cum te astepti:-s si e chiar enervanta solutia aia.Si mediici la fel dauwinking toti mai bine cumparati ceva de la farmacie, nu le folosii au efect dar nu mult putin de tot. Spala-te zilnic pe fata si foloseste produse din gama garnier pure activ... sunt bune