| Chinezuuu a întrebat:

Vreau sa ma ingras, dar nu am pofta de mancare deloc. ce sa fac sa am pofta de mancare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| BudăSpiritOfVengence a răspuns:

6 mese pe zi si daca ai probleme cu foamea mananca o portocala sau ia vitamina C, vitamina C produce foamea incearca sa mananci fastfood si sa mananci dulciuri si bea cola sa te ingrasi mai repede

| Reek54 a răspuns:

Exista si pastile pentru "pofta de mancare"...
dar ca sa te ingrasi. mananca la ore tarziu chestii bogate in calorii (dulciuri,cartofi prajiti,maioneza, prajituri, carne de vita,)...

| Anonim_1678 a răspuns:

Pai fa ca mine. Eu la 9 ani aveam 25 kile. M-am apucat sa fac exercitii dar serios. Abdomene si flotari pana cazi pe jos de durere. Dupa sa vezi ce mananci...Eu acum, Cu exercitiile astea, am 14 ani si am 65 kg dar nu-s gras am numai muschi

| Alex20_8915 a răspuns:

Vitamine sau intreaba farmacistul/medicul

| agentulagent a răspuns:

Cea mai buna vitamina pentru a avea pofta de mancare este vitamina C. fundita

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand, pentru a lua in greutate, trebuie sa tii cont de faptul ca este foarte important sa respecti cu strictete mesele principale ale zilei si sa nu sari peste nici una dintre ele.Fa-ti un obicei din a lua 3 mese pe zi(chiar daca nu ai pofta de mancare)si, eventual, chiar gustari.La inceput iti va fi mai greu, dar cu timpul te vei obisnui cu noul program.La micul dejun mananca 1-2 oua(fierte sau prajite, dar nu zilnic)si cateva felii de paine cu unt/margarina+o cana cu ceai/lapte.Pranzul sa fie compus din doua feluri de mancare+desert: o farfurie cu supa/ciorba si 2-3 ardei umpluti(mici sau medii), spre exemplu si la cina peste/o farfurie de tocanita/fasole prajita etc.Nu mai consuma produse fast-food si consuma mai rar mezeluri/preparate(sunt bogate in calorii,dar nesanatoase).Daca simti ca ar mai trebui ceva,poti consuma cate un sandwich intre mese,iar ca gustare poti consuma cereale cu lapte/iaurt(pot fi consumate si la micul dejun),fructe uscate,nuci,alune sau fistic. Daca este prea mult pentru inceput, poti reduce putin portiile pana te obisnuiesti cu noul program, dupa care sa le maresti cate putin pana vei ajunge la portiile propuse de mine. Daca dupa cateva luni(minimum 3) nu se observa nici-o diferenta, e posibil sa fii genul de persoana care nu poate lua in greutate.

| AcelAS_4170 a răspuns:

Poti lua vitamine...iti recomand D3 sunt foarte bune.trebuie sa iei 10 zile apoi 3 luni numai iei.si tot asa.o sa vezi o schimbarewinking
incearca.pe mine m-a ajutat si acum ma bucur si mananc pentru ca stiu ca e pentru binele meu.deci.fa si tu la fel
sper ca ti-am fost de ajutorwinking