| lllorenusssuumeu a întrebat:

Buna vreau sa slabesc 6 kg, astazi am mancat la 1 o banana si acuma la 6 fix am mancat cartofi fierti cu salata de varza si pana maine nu mai mananc daca o sa continui asa pana in 15 septembrie cat o sa slabesc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| pietrean a răspuns:

Poate de slabit o sa slabesti,dar prin inanitie.O sa fii ca o curca beata!
Dar cu o asemenea alimentatie,o sa-ti dai tot metabolismul peste cap.
Nu crezi ca ar fi mai bine, sa ai trei mese principale pe zi si sa mananci in cantitati mici, alimente sanatoase? Sa te hidratezi cat mai mult, sa faci si ceva miscare, sport ca sa arzi caloriile?
Asa o sa-ti formezi un stil de alimentatie sanatos ca sa fie si organismul la fel!

| diana478 a răspuns:

Sfatul meu e sa te duci la nutritionist.O sa-ti dea el o dieta in functie de organismul tau.Numai bine!