| anonim_4396 a întrebat:

Buna, vreau sa slabesc cateva kg pana in vara. M-am cam ingrasat in ultima perioada destul de multe kg, si as vrea sa dau jos in total cam 10-12 kg.
Ce pot sa mananc, si ce ar trebui sa evit?
Mentionez ca am 24 de ani, sunt fata si am 1, 64.
Nu beau cafea, nu fumez, nu consum alcool, nu mananc carne.
(nu spuneti nimic de sport pentru ca momentan, am piciorul in ghips)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| VALCUANDREI1994 a răspuns:

Evita grasimile si sucurile acidulate si incearca sa mergi la sala pentru ca poti sa dai 10 kilograme mult mai usor daca esti ajutata de cineva.

| MyDenisa a răspuns:

Pai intra pe Facebook pe grupul fix la fix, e un grup pentru slăbit și dacă citești descrierea grupului spune cum sa faci să slăbești mai ușor, sfat mănâncă multe fructe și legume, nu manca prăjit dar foarte de fiert sau la cuptor