| EvaTramell a întrebat:

Vreau sa va intreb ceva, Imi tot vine cateodata atunci cand ragaibig grin asa un gust amar si nu inteleg de ce? Am baut cola astazi si nu prea am mancat.Credeti ca e de la stomac? Sau altceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Las-o mai uşor cu cola pe stomacul gol! faci un pui de gastrită, de tragi tot restul vieţii să te vindeci! Multă sănătate!

| GizazCraist a răspuns:

E de la ficat

| guardian18angel a răspuns:

Poate fi un semn ca e bila incarcata, poate un tranzit intestinal lenes, constipatie (mai ales daca si limba e incarcata, e alba) de obicei probleme de de digestie mai "explodeaza" printr-un gust amar, metalic in gura...

Pot fi si alte probleme mai rar intalnite, dar in general asta e cel mai comun. N-are rost sa te sperii cu altele happy incearca sa mananci chestii usoare, si mai regulat, cel putin sa vezi pana-ti trece (2-3 zile).

Eu zic c-o sa fie bine.

Si nu, nu mai bea cola toata ziua fara sa mananci. Iti faci foarte mult rau, fara sa realizezi, si nu zic asta doar asa din pura teorie, ci din ce am vazut si am patit si eu.

| alcaponemafia a răspuns:

Este de la acidul gastric si mie mi se mai intampla cateodatabig grin