| Butterfly2110 a întrebat:

Buna vreau sa va intreb cum poate o persoana sa capete o intoxicatie alimentara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| NYK4u a răspuns:

Salut raspuns pentru intrebarea ta poti gasi aici:
http://www.sfatulmedicului.ro/......entara_543

| Tibi45 a răspuns:

Daca consuma o mancare alterata (stricata sau depasita ca termen de valabilitate). Cele mai periculoase sunt intoxicatiile cu carne sau oua, care pot duce la deces daca nu se intervine rapid (voma; lavaj gastricwinking, si urgent la spital!

| Sexxy a răspuns:

Buna,mancarea stricata, anumite ingrediente care nu prieste stomacului

| Ghenea_Virgil_1990 a răspuns:

Mancand ceva stricat

| Ioana_Alexandra_2000 a răspuns:

o poti lua din alimente alterate sau alimente nesanatoase ca cipsurile

| CinevaNou a răspuns (pentru Ioana_Alexandra_2000):

De ce ar fi chipsurile mai nesanatoase decat restul alimentelor?