| John321 a întrebat:

Buna.Vreau sa va pun o întrebare din partea unui prieten care mi-a zis că și el are o umflatura la testiculul drept (i-am zis eu că am o umflatura la testiculul stâng și după mi-a zis și el că are umflatura) Mi-a spus că acea umflatura este lipita de testicul si este localizata sus pe testicul.Si de la acea umflatura se umfla niște vene.Ce poate avea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Nirvanaaa a răspuns:

Posibil varicocelul ( dilatarea venei spermatice). Ar fi cazul sa consulte un medic urolog.

| John321 explică (pentru Nirvanaaa):

Asta i-am spus și eu dar nu as crede că e varicocel fiindcă a spus că umflatura este lipita de testicul.Eu i-am spus că, cred că e chist epididimal și mi-a spus sa întreb aici pe TPU