| sweety_2724 a întrebat:

Vreau si eu mai multe informatii despre aparatele dentare.Am ambii incisivi laterali crescuti putin peste incisivii centrali. Ce aparat dentar ar trebui sa folosesc avand in vedere ca am 15 ani? Cat timp o sa dureze pana la indreptarea lor? Cat costa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| mm_2126 a răspuns:

Daca vrei rezultate bune ar trebui sa folostesti un aparat dentar fix, nu mobil(plus ca ti-l scoate mai repede). eu am avut unul mobil, l-am purtat 2 ani jumatate si acum nu mai am nici o problema... daca vrei sa stii mai multe contacteaza-ma pe maly.air12@yahoo.com

| Krisaliz a răspuns:

Iti recomand un aparat dentar FIX. sunt mai scumpe decat cele mobile, dar si mai sigure si mai bune. cat timp o sa dureze nu iti pot spune sigur(de la 1 an in sus oricum).

| MusicisMusic a răspuns:

Pai nu stiu...eu am avut aparat dentar 5 ani si acum am dintii perfecti+doar medicul stomatolog iti poate spune asta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la un cabinet ortodentar si iti v-a spune ce aparat iti trebuie