| NederLand a întrebat:

Vreau si eu un program de exercitii fizice va rog, pentru a face muschi vreau, nu pentru slabit sau altceva. Vreau ceva gen 5 flotari, 5 abdomene etc. Am si un set de gantere de care ma pot folosi. Ma puteti ajuta? Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Gasesti aici programe de exercitii pentru toate grupele musculare:
http://www.i-medic.ro/exercitii/exercitii-pe-grupele-musculare

| AndyIQ a răspuns:

Deci daca nu ai mai practicat exercitii fizice pana acum ptoi incep cu usurelul.
In prima zi poti face 5 flotari in maini, 5 in pumni, 5 in fiecare mana daca poti dupa care 10 genoflexiuni, 10 abdomene, acum e iarna dar vara poti face niste exercitii cu bicicleta sau sa alergi cam 50 m pe zi pentru stabilitate muschilor de la picioare, dupa care incalzirea normala. Iar in urmatoarele zile le dublezi dupa trecerea febrei muschulare daca vei avea happy Vor da rezultate.
Bafta!

| Adusca a răspuns:

Aici ai 14 exercitii+poze.
Funda? Te rog!

http://www.ziare.com/......to-1098033