| Danyelytha a întrebat:

Buna:X de ceva timp ma inteapa apendicita si imi vine sa vomitsad
mama nu ma mai crede pentru ca acum un an ma intepa farte rau iar asistenta care ma consultat a zis ca nu am nimic dar dac ma mai inteapa sa ma duc la control. acum ma a inteapa cateodata pana in partea stanga de burta si pe deasupra imi vine si sa vomitsad sad credeti ca am apendicita? sau un sfat ce as putea sa fac:X:X URGENTlove struck MS

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Spune-i mamei tale sa te duca macar la medicul de famile.

| Zenithf a răspuns:

Eu ma tem ca ai chist ovarian sau alta afectiune din aceasta sfera. Mergi la medicul de familie, singura daca mama ta nu are timp de asta, si el iti va da trimitere la ginecologie. Acolo ar trebui sa-ti faca ecografie, sa vada ce ai.
Dupa cum zice @Lemonshu, apendicele este in partea dreapta, doar la un procent foarte mic din populatie este in cealalta parte, de aceea eu cred ca este alta afectiune.

| Kazimir a răspuns:

Te inteapa apendicele nu apendicita...

| filipm2001 a răspuns:

Iti recomand o vizita la medicul de familie pentru un consult, eventual chiar o ecografie, sa vada daca e inflamat apendicul, iar daca nu, sa-ti spuna de ce ai durerile acestea.
Insanatosire grabnicawinking

| iYuuki a răspuns:

Si eu am patit cam la fel cand eram mica si a trebuit sa ma operez pana la urma. Si o prietena de-a mea la fel.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Apendicita e in dreapta.