| weloveit a întrebat:

Acum 2 zile mi-am facut un pierce in nas. Dupa punerea pierce-ului in nas,nu am avut decat o mica durere. A doua zi,nasul meu era rosu iar rana supureaza. Mentionez ca mi-am facut pierce-ul la un salon, in Belgia. Nu mi-au dat nici o lotiune dupa procedura iar la farmacie mi-a recomandat apa cu sare, sa dezinfectez zona. Nu am nici o crema cu antibiotic si sunt un pic speriata, deoarece am o durere locala si nasul este rosu in zona pierce-ului. Imi puteti spune daca este normal? Este normal sa supureze? In cat timp imi pot schimba pierceul medicinal cu cel normal? Ce sa folosesc ca sa se vindece mai repede? Multumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Nu este normal. Este semn ca locul ala s-a infectat

| katy a răspuns:

Ar trebui sa mergi la doctor. daca supureaza, da in infectie.ai nevoie de un dezinfectant

| Iote a răspuns:

Daca supureaza, acolo este o infectie.
Farmaciile nu dau nici in Romania antibiotic fara reteta. Mergi numaidecat la medic. Altfel faci complicatii urate.