| Viorelaa26 a întrebat:

Bună ziua. Acum 5zile mi-am luat alți ochelari mergând la medicul oftamolog mi-a zis ca mi-a crescut dioptria si ca am puroi la o măsea care imi da in ochi. De 5zile port ochelarii si ma supăra capul si ochii.
Am mers la stomatolog si mi-a zis ca nici vorbă de puroi la masele sau dinte având radiografie facuta.
În cât timp se obișnuiește ochiul cu ochelarul si daca e normal sa te ustura ochii si dureri de cap.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cred ca nu corespund dioptriile de la ochii tai cu dioptriile de la ochelari.

| GdX a răspuns:

Probabil ti-a gresit dioptria la ochelari. De obicei ochii se obisnuiesc in cateva minute cu ochelarii. Mai bine mergi si cere o a doua parere la un alt oftalmolog.