| anonim_4396 a întrebat:

Acum 6 zile m-am "intepat" in mana intr-un cui ruginit. Folosesc "intepat" in ghilimele deoarece cuiul nu mi-a strapuns pielea, nu a cauzata plaga, nici macar pic de semn nu e. Intrebarea mea este daca sunt sanse sa fiu contaminat cu tetanos chiar daca cuiul NU a strapuns pielea. Tin sa precizez ca sunt foarte ipohondru, si am "talentul" ca simptomele unei afectiuni la care ma gandesc sa apara. In prezent imi simt mandibula putin amortita, dar doar cand ma gandesc la acest lucru. Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Donsavas a răspuns:

Tu ai spus o singur. Iti e rau cand te gândești. Dar n ai de ce. Ca sa te infectezi, trebuie sa te fi rănit atunci.

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă te gândești și apoi materializezi imediat, ai talente. Dacă poți cu tine, poți și cu alții. Astfel, caută și vei găsi. Poți deveni hipnotizator.

| alina2k18 a răspuns:

NU, din moment ce nu a strapuns pielea esti safe.