| alsazaar a întrebat:

Buna ziua ...acum 7 saptamani am avut un accident la incheietura pumnului drept.La spital mi s-a pus o atela si m-au diagnosticat cu o entorsa. Dupa doua saptamani am fost la control unde mi s-a scos atela. Acum vine si intrebarea mea,credeti ca e normal sa mai am dureri cand fortez incheietura, plus ca mai este si foarte putin umflata.As dori sa ma lamureasca un specialist daca se poate, multumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AdelinaC a răspuns:

Nu e normal sa fie umflata dupa 7 saptamani. Cel mai probabil nu s-a vindecat si s-a transformat intr-o leziune cronica. Prin intermediul netului nu poti fi consultat si nici nu ti se poate da un diagnostic, aici ne putem da doar cu presupusul.

Nu sunt de specialitate, sunt doar anul 3.

| alsazaar explică (pentru AdelinaC):

Multumesc foarte mult o sa consult un medic de specialitate

1 răspuns: