| roger a întrebat:

acum cateva zile mi-a iesit o galma langa urechea stanga, are diametru cam de un 1cm, e putin tare la atingere si nu ma doare cand apas pe ea. imi puteti spune cam ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cel mai probabil e un ganglion. Probabil ai o inflamatie in zona (o carie dentara, amigdalita, otita), dar trebuie neaparat sa te vada un medic ORL_ist pentru a stabili cauza si tratamentul necesar.

| mioara a răspuns:

Du-te la un dr endocrinolog saui orl, nu sta.

| madalina2727 a răspuns:

Poate fi si de la reumatism.am si eu una tot la fel de cativa ani si nu prea am ce sa-i fac, desi ii dau cu diferite unguente nu se micsoreaza.cateodata mai apare si la incheietura mainii, dar mai rar.si creste cand e mai frig afara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adenom parotidian( probleme cu glanda parotida, care se afla in spatele urechii)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Go to Scarlat Longhin, spitalul de dermatologie

| roger explică:

Tin sa precizez ca nu e in spatele urechii