| LupusDei1993 a întrebat:

Acum ceva timp, fusesem internat la spital pentru o recidiva a Hemangiomului la genunchiul drept. Operat, asteneziat si dupa trebuia sa iau sonda urinara. Dupa ce mi l-a scos (cu forta), m-a durut extrem de mult mai mult de o saptamana. Si ma afecteaza inca pana in ziua de astazi.

Intrebarea mea este: ce pot sa fac ca sa scap de aceasta problema? Va rog fara doctori, nu am nicio incredere in ei, am fost deja la cativa si nu m-au ajutat cu ABSOLUT nimic.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| merm5 a răspuns:

Parerea mea este sa cauti un doctor bun, nu sa te tratezi dupa ureche sau babeste. hemangioamele nu sunt grave in sine dar se pot rupe si atunci o sa faci trombi (cheaguri de sange) ceea ce se poate solda cu un accident vascular, stop respirator sau infarct, depinde unde nimereste cheguletul. ca ai dat de unii medici incompetenti e una, dar sa ii consideri pe toti o apa si uun pamant este o nedreptate, pentru ca multi se chinuie si chiar stiu ce fac. nu merge in urgenta si mergi la un spital sau policlinica mai putin aglomerata din orasul tau.