| Sara2 a întrebat:

Am 11 zile de când am început o dietă în care am slăbit 4 kg şi 200 gr. Dar nu ma pot acomoda. La început am crezut ca îmi va fi greu doar prima saptamana, dar eu nu m-am acomodat deloc. Mă gandesc non stop orice aş face şi la serviciu şi acasa la dulciuri şi fast food, şi noaptea visez ca mananc. Beau multa apa si ceaiuri fara zahar dar nu ma ajuta deloc cum zic unii. Vreau niste sfaturi sa imi fie mai usor. Sunt extrem de pofticioasa din fire. Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Poate ca dieta cu care ai schimbat-o este foarte saraca in carbohidrati.

De aceea incepi sa suferi dupa chestiile astea la 11 zile de la inceperea dietei initiale.

Sfatul meu ar fi sa treci pe raw vegan. Cand simti nevoia de dulciuri bagi mere cat poti.

Inca te detoxifici ar zice unii...

| Daughter a răspuns (pentru cristimihailov):

Iti zic eu...merele nu tin loc ciocolatei sau kfc-ului de care ii este ei pofta.

| peperonies a răspuns:

Pune un meniu aici cu ce ai mancat in ultimele 3 zile daca se poate.

| DovleacTurbat a răspuns:

Ocupa-ti timpul liber ca sa fii mereu ocupata. Presupun ca faci si exercitii fizice alaturi de dieta nu? Cum arata dieta ta? Sau ce inseamna dieta la tine?

| AlexCristi97 a răspuns:

Si normal ca te gandesti la mancare pentru ca esti flamanda. Corpul tau isi vrea echilibrul, sau macar o normalitate. 4 kilograme in 11 zile e infometare clara. tine-o tot asa si dupa ce te lasi de dieta te ingrasi dublu. Ca sa slabesti sanatos e recomandat maxim 2.5 kg PE LUNA. Uita-te prin raspunsurile mele ca am tot zis despre slabit.

| peperonies a răspuns (pentru AlexCristi97):

Depinde foarte mult de unde incepi. daca ai 150 de kile poti sa slabesti lejer 10 pe luna fara nici un fel de problema.

| Daughter a răspuns:

Se spune ca dureaza in jur de 3 saptamani incat sa te lasi de un viciu. Cum viciul tau este junk-food spun doar sa mai astepti, din moment ce dieta isi face treaba.
Nu o sa iti recomand acum sa mananci nu stiu ce chestii fiindca probabil iti vor strica dieta. Doar asteapta, iar rezultatele vor aparea.

| Anonima8943 a răspuns:

Cel mai bine cred ca ar fi sa schimbi dieta.