| UseR4EveR a întrebat:

Buna Ziua...am 14 ani sunt baiat asa, treaba sta in felul urmator imi place fotbalul mult in fiecare zi merg in curtea scolii si joc cate vreo 2-3 ore ieri am fost sa joc ping pong si fotbal seara ma doreau destul de tare dar neobisnuit muschi de la picioare, am spus ca e febra musculara... diminiata cand m-am trezit acea durere disparuse de abia am putut sa ma ridic din pat o durere groaznica la genuchi si umeri, sunt practic intepenit si am o stare de somnolenta am si dormit vreo 4 ore azi va rog ce sa fac ce am? Va multumesc anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| suwofa96 a răspuns:

Salut, in primul rand date o o crema Alifie orsie i se spune e de la Aloe Vera dupa ce o pui in locul dureros o sa te arda putin, semn care arata ca crema isi face efectul, 2.cu fastumgel (nu am incercat dar cred ca merge si nu fa multe miscare ca muschi sa nu t se contracte si sa nu ti se rupa plsss da-mi fundahappy

5 răspunsuri:
| iulianr a răspuns:

Am patit si eu asta dupa ce am jucat toata ziua fotbal de la 10:00 pana pe la 21:00.Dar mi-a trecut dupa cateva zile durearea fiindca nici eu nu m-am putut ridica din pat.

| ღAncaღ a răspuns:

Ai facut un mare efort, iar mai ales ca ai avut febra musculara...e clar, am patit-o si eu cand aveam febra musculara, oricum daca sunt fata... am patit-o la proba de alergare la sport, 6 ture in jurul scoli e obositor crede-ma! deci am facut frebra musculara, iar dupa aia am lesinat ca debia am mai putut sa respir, dimineata urmatoare cum m-am trezit din pat ma durea foarte tare gatu si picioarele pentru ca prin somn ma invart pe o parte pe alta si asa picioarele obosesc cu febra musculara, si inca ceva date cu crema de galbenele este de cumparat la farmicii, se numeste oana; si eu m-am dat si trece! pa!

| dعα a răspuns:

Pai pare destul de grav mai bine du-te la doctor se pare ca e ceva grav probabil era o febra musculara dar s-a agravat.

| niggasinparisxxx a răspuns:

Pai ar fi bine sa consulti un medic!

| blablabla_5820 a răspuns:

Ar trebui sa consulti sute-ul asta care e despre durerea oaselor:
www.win-md.tk/vote/8481/vali.eu
cu placere