| Contoloru_Alexandru_1994 a întrebat:

Am 15 ani! Am si eu o problema! De cateva luni au inceput sa imi apara cosuri pe piept, umeri si partea superioara a spatelui. La inceput erau 2-3 dar acum sunt foarte multe si au ramas si semnele de la cele vechi. Am incercat cam tot ce se putea ca remedii naturaliste cum ar fi miere si scortisoara etc... Am fost si la medic dar a zis ca nu ma afecteaza cu nimic la sanatate decat la estetic. Nu mi-a dat nicio crema sau ceva. Acum vine vara si daca vreau sa merg la piscina sau la mare imi e rusine sa imi dau tricoul jos. Va rog ajutazi-ma!

P. S. NU SCRIETI MEDICAMENTE ROMANESTI SAU MEDICAMENTE IN GENERAL PENTRU CA TRAIESC IN ITALIA! MULTUMESC!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| TrustMeIKnow a răspuns:

Cosiri = cosuri?
Esti la pubertate, nu ai de ce sa te sperii, lasa-le in pace si nu le mai rupe, faci mai rau o sa treaca cu timpul. Daca chiar crezi ca trebuie, du-te la un dermatolog si vezi ce iti recomanda.

| Irina_Angi_1970 a răspuns:

Am citit ca ozonoterapia ajuta si la acnee.Dar trebuie sa discuti cu un medic specializat in ozonoterapie.Aici sunt, banuiesc ca si pe acolo.Succes.Oricum,e legat de pubertate.E un proces firesc.

| IonutGodja a răspuns:

E normal la varsta ta