| Lin_Mada_1997_pxQQ a întrebat:

Buna ziua am 16 ani si 4 luni in anul 2016 in august fumaseram etbobotanice,cantitati mici,cateva fumuri,intr o seara am luat panica si m-am dus acasa si m-am culcat,dimineata m-am trezit nu mai aveam nimic,a venit un ami cu o tigara normala si am fumat jumate,iar am luat panica,tin sa mentionez ca am chemat salvarea,m-am dus la spital am facut analize la sange,in spital au continuat atacurile de panica,imi faceau injectii calmante,nu le am spus ca am fumat etnobotanice, mi au gasit o infectie in gat, si mi-a dat antobiotic de 1 mie,m au trimis acasa,atacurile de panica iar au continuat,pana intr o seara cand am inceput sa respir greu,nu puteam respira bine, am zis ca e de la tigari, ca mi se dezintoxifica plamani..am plecat in itslia la parintii mei, si din 2016 luna lui august pana in momentul de fata respir greu, ieri am avut un atac de panica iar..nu am mai facut unul de acum 5 luni, am crezut ca imi revin dar respirstia grea si acum continua..am nod in gat limba umflata,simt ca ma sufoc si dimineata am scuipatul galben,cateodata am o stare de frica,mereu ma gandesc la ce e mai rau, cand ies afara si ma plimb ma gandesc daca omul din spatele meu are un pistol si ma impusca, daca tatal meu moare. daca mama mea moare..visez urat,tin sa mentionez ca dimineata cand ma spal pe fata,am mucus in nas, si suflu nasul si am mucus cu sange, oare am anxietate? Sau probleme la gat? am cautat pe net si am gasit la anxietate aceleasi simptome ca ale mele.dar eu respie greu de 2 ani. daca aveam ceva la plamani se agrava in doi ani?
Vreau sa mi spuneti,o fi de la gat,anxietate,sau de la plamani? Multumesc frumos. Apropo cand stau pe telefon si vorbesc cu unul si altul, nu mai respie greu, respir normal.o fi anxietate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este sindromul de anxietate indus de consumul de droguri. Asa numitele etnobotanice sunt droguri foarte periculoase, chimice, multi oameni si-au pierdut mintile de la ele. Din pacate, si tu ai ramas cu aceste sechele psihice. Daca nu te mai droghezi si faci tratament (la psihiatru, spunandu-i exact cauza problemelor tale), ai sanse in cativa ani sa duci o viata normala

| Lin_Mada_1997_pxQQ explică (pentru Brigaela):

Am 2 ani de cand nu o mai fac.

| Brigaela a răspuns (pentru Lin_Mada_1997_pxQQ):

Fara tratament psihiatric, problema este definitiva. Doi ani este foarte putin, dureaza 10-12 ani sa revii la normal.

| AvalohAlyn a răspuns:

E de la anxietate, se trateaza cu pastile anxiolitice si antidepresive(de la psihiatru)Fa un consult.Sanatate!