| Vsisjbdis a întrebat:

am 17 ani si am făcut vărsat de vânt. Vreau să știu dacă trebuie sa urmez un regim alimentar. Mi-am luat un borș acru e bine sa beau? Dulciuri am voie? Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Trebuie sa mananci cat mai usor, chestii fierte, salate, lactate, multe fructe. Bosrul facut in casa este sanatos ca are vitamina C si vitamine din grupul B-urilor. Il bei numai daca iti place la gust, altfel poti manca portocale, mere, banane, cu acelasi efect. Poti manca dulciuri facute in casa si in cantitate mica (o prajiturica pe zi) sau, din cele cumparate, doar ciocolata cu peste 60% cacao (un patratel mic pe zi)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca medicul nu ti-a recomandat, nu are sens sa-ti chinui sanatatea...si-asa subreda...

| gothicbat a răspuns:

Doctorul tău nu ți-a dat nicio informație de genul?