| soareandra a întrebat:

Am 17 ani și de vreo 4 ani medicul pediatru mi-a descoperit o scolioză. Începusem să fac niște exerciții însă după câteva luni m-am oprit.
De ceva timp mi s-a cam format o cocoasa și ma gândesc serios sa merg la un medic specialist.
Mă gândesc că îmi va recomanda sa port un corset medical, care va fi destul de strâns. Problema e ca eu am astm bronsic și fac crize destul de des, și ma gândesc ca dacă se va pune presiune mare în zona plămânilor nu îl voi putea purta.
Deci, se poate purta corset atât timp cât am astm?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Medicul stie ce sa iti recomande!