| andreimpwr a întrebat:

Bună ziua, am 19 ani...sunt o persoană mai agitată, nervoasă. Câteodată am palpitatii ale inimii, mai ales cand am zile foarte stresante. Ultimul control pe care mi l-am făcut, a fost in martie, al acestui an. Totul a fost ok, mi-a spus că nu am absolut nimic..Singur am dedus că aceste palpitatii sunt bazate pe stres excesiv si starea aceea de agitatie. Intrebarea mea ar fi, cum as putea sa scap de aceste stari de agitatie, nervozitate si daca este posibil ca aceste palpitatii imi pot agrava starea de sanatate pe viitor?!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AvalohAlyn a răspuns:

Buna.Incearca sa iei un supliment bun pe baza de magneziu. Ajuta in astfel de stări că ale tale, numai bine!

| andreimpwr explică (pentru AvalohAlyn):

Mersi frumos, multă sănătate!

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"aceste palpitatii sunt bazate pe stres excesiv"

efectul e clar, acționează asupre cauzei (stresului), altfel, in mod sigur îți poate "agrava starea de sanatate pe viitor"

| andreimpwr explică (pentru sierra1):

Hai ca m-ai ajutat laughing

| sierra1 a răspuns (pentru andreimpwr):

Nenea/tanti, te plângi de stres. Si cauzele sunt secrete, nu le spui?

| andreimpwr explică (pentru sierra1):

Lăsați, mulțumesc oricum!