| annnna1234 a întrebat:

Am 21 ani si recent am suferit o prima criza epileptica tonico-clonica in somn. Nu am mai avut niciodata astfel de probleme, nu am pe nimeni in neam cu epilepsie si nici nu consum alcool, cafea, droguri, nu pierd nopti. Dar am gusa micronodulara si inca un nodul mai mare pe tiroida. Este posibil ca acea criza sa fi fost declansata de nodulii de pe tiroida? Adica sa fi presat pe trahee si sa nu se mai oxigeneze bine creierul? Va rog raspundeti-mi, sunt foarte speriata intrucat vreau sa determin cauza si sa o inlatur pentru a nu mai repeta criza.
Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Trebuie sa mergi la medic este o problemă serioasă ce ai tu, si nu poti pune pe TPU diagnostic corect, medicii i ti vor face analize sa depisteze cauza, ce varsta ai? Multa sănătate si nu sta asa, mergi la medic.

| DovleacTurbat a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Nu e ca si cum isi zice varsta imediat dupa buna ziua laughing.