| AleHapca15 a întrebat:

Bună ziua happy am 25 de ani iar de 3 zile am început sa folosesc anticoncepționale Diario. Ar afecta cu ceva dacă as folosi Apuretin slim (mai mult pentru menținerea greutății)? Ce sfaturi ați putea să îmi dați despre aceste anticoncepționale? Va mulțumesc mult pentru eventualele răspunsuri.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la medicul tau ginecolog si intreaba l

| Floridori a răspuns:

Anticonceptionalele sunt prescrise de catre medic in functie de profilul medical al pacientei si de necesitatile acesteia, de aceea este important sa le folosesti doar daca ti-au fost recomandate de catre medic.Parilerile celorlalti sunt irelevante atunci cand vorbim de anticonceptionale pentru ca ele sunt prescrise in functie de analizele hormonale si de nevoile femeii in cauza, nu se iau la nimereala sau dupa ureche.Deci daca ti-au fost recomandate de catre medic, sunt cele potrivite pentru tine. happy

Apuretin Slim are foarte putine contraindicatii si anume, nu se recomanda femeilor insarcinate ori celor care alapteaza sau persoanelor care sufera de boli cronice si urmeaza un tratament in acest sens.
Acest supliment alimentar NU interactioneaza si nu influenteaza efectul hormonal al anticonceptionalelor.

Multa sanatate!