| Jigokunokishi a întrebat:

am citit ca lecitina din soia este benefica pentru sanatatea parului. Am cerut la farmacie lecitina din soia si mi-a dat o cutie cu 30 de capsule, dar srie doar lecitina. E asta buna pentru par?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Este facuta din soia, pentru simplul motiv ca fabricarea lecitinei din soia este mult mai ieftina decat din orice altceva.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Farmacista stie ce ti-a dat, chiar daca nu scrie express lecitina din soia acea cutie contine sigur lecitina din soia, mai ales daca farmacia are si produse naturiste. Chiar si daca ar fi alt tip de lecitina tot ar ajuta la problema ta.

| HazelEyes77 a răspuns:

Am luat si eu o perioada cand eram in sesiune tin minte pentru concentrare si memorie. Bineinteles ca are si alte beneficii pentru organism in afara de cele mentionate si e posibil sa ajute cumva si parul. De obicei provine de la boabele de soia chiar daca nu e mentionata sursa pe cutie.

| Itanul a răspuns:

Nu stiu ce ai citit tu. Eu stiam ca lecitina este pentru memorie, nu pentru par.