| Bianca_Kovaci_2001 a întrebat:

am facut un avort acum 3 zile, si azi de dimineata a inceput o sangerare usoara au curs si niste cheaguri, am unele dureri abdominale sunt suportabile, si cred ca am facut si putina febra, e normal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu este nromal!
Daca ai febra si dureri abdominale, inseamna ca chiuretajul nu a fost facut perfect, ramanand resturi inauntru.
Mergi la spital la urgenta, pana nu se pornesc hemoragiile si urca temperatura masiv, infectia luand amploare, macar te vor controla si vedea daca este ceva grav. daca nu-i te vor lasa acasa cu niste antibiotice, dar daca-i grav, este nevoie de o a doau interventie!
Nu risca acum sa-ti pui viata in pericol si posibilitatea sa mai ramai vreodata gravida, ca sunt cauzir cand s-a ajuns tarziu la spital si i-au scos uterul, nemaifiind in stare sa aiba vreodata copilasi, sau au decedat ca au ajuns prea tarziu cand nu se mai putea face nimic.

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Da, sunt normale.
Dupa nu uita sa mergi inapoi la consult la termenul indicat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oh,nu! Daca te doare un pic burtica si ai si febra nu e bine deloc. Mai bine suni la urgente. Copilul acela pe care l-ai omorat e vinovat pentru suferinta ta de acum, dar sunt sigur ca o sa reusesti sa treci peste asta si totul va fi ca inainte, ca si cum nici nu s-ar fi intamplat nimic.