| Adrian1001234 a întrebat:

Bună ziua. Am făcut următoarele analize GOT 17 U/l, GPT 13, GGT 17, HDL Colesterol 47, LDL Colesterol 98 - toate în limita, iar la ECOGRAFIE mi-a ieșit ficat cu structura difuz neomogena și cu aspect micronodular. E posibil asa ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Trebuie sa mergi la medic pentru a interpreta corect aceste date.

| AdioTPU a răspuns:

Intreaba medicul pentru interpretarea corecta a rezultatelor analizelor.