| kyssme a întrebat:

am fost la București și un doctor de acolo a zis că am osteoporoza la oase și că asta e o boala de cancer, îmi poate recomanda cineva la Cluj un oncolog bun? Eu nu cred că osteoporoza are treabă cu cancerul la oase. Mulțumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| gemeni6226 a răspuns:

Nu,in mod sigur osteoporoza nu este cancer este o boala foarte dureroasa are o fosta colega de a mea care o viata a suferit cu piciorul din acest motiv, a fost de foarte multe ori operata a suferit mult dar nu este cancer.Acum are 65 de ani.Cancerul la oase se cheama sarcoma.

| Yuoia a răspuns:

Daca intr-adevar un medic ti-a spus ca osteoporoza este cancer, ma intreb daca a trecut prin facultate sau si-a cumparat diploma. Nu, nu este cancer.
Se intalneste in general la oamenii in varsta, cand calciul nu se mai asimileaza in organism. Dar daca esti tanar(a), citeste aici: https://www.medlife.ro/......-tratament
Apoi, mergi la medicul de familie sa-ti dea trimitere la specialist. Nu te mai du la toti laudatii care isi iau banii pe reclama dar habar nu au de medicina.
Sanatate!

| kyssme explică (pentru Yuoia):

Mulțumesc frumos pentru sfat

Răspuns utilizator avertizat