| costi900 a întrebat:

am fost operat de apendicita acuta cu abces si am fost internat 6 zile,intrebarea mea,este normal sa slabesc asa mult? Am slabit foarte mult fata de cum eram, multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Pai ai slabit pentru ca nu ai mancat, da este normal sa slabesti in aceste conditii. dupa operatia de apendicita este nevoie de un regim serios un numar de zile, numai stiu exact vreo 21 parca.
In orice caz cu timpul ai sa iti revii, si eu slabisem in 5 zile vreo 6 kg si ma panicasem, acum dupa ani si ani as vrea sa mai slabesc 6 kg in 5 zile laughing)

| Reghqen a răspuns:

Si eu am fost operat de apendicită, și da este normal și eu am slăbit destul dupa aceea, iar cu timpul am început să ma îngraș înapoi.
Cred ca am slăbit așa mult deoarece după operație corpul funcționa din nou normal, fără probleme iar am slăbit pentru timpul petrecut în spital, în care nu prea aveam așa mult chef de mancare, sau cel puțin mancam puțin pentru ca după operație trebuie ceva timp să îți revii până te întorci să mananci ca înainte.

| Carolapet a răspuns:

Orice operație poate duce la slăbire! Trebuie sa ai răbdare sa te vindeci și apoi poți pune masa musculară pe tine. Sper ca ți-am fost de ajutor