| Juliananananawww a întrebat:

Buna ziua! Am inceput de curand sa prezint simptome ale unei sarcini si pentru ca persista de ceva timp am inceput sa consider sa fac un test de sarcina rapid pe care il pot gasi in farmacii, dar sunt foarte multe optiuni... Ati putea sa imi spuneti care dintre cele doua este mai bun: surecheck sau barza? Va rog sa raspundeti rapid! Dau fundita!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| sammie a răspuns:

Amândouă sunt bune. E decizia ta. Vezi ce spun și prietenii tăi care au acum copii sau doctorul/ medicul tău.

| AmandinaDragan a răspuns:

Ce poate fi mai frumos decat sa fii mama? Ma ofer sa botez.

| Juliananananawww explică (pentru AmandinaDragan):

Cred intr-adevar ca este frumos, dar parerea mea e ca sunt prea tanara pentru asa ceva... am 15 ani si nu cred ca este ok ceea ce se intampla. Stiu ca la varsta asta voi fi judecata pentru tot ce se intampla si ca nu ma voi descurca in timpul sarcinii cat si dupa cand va trebui sa ingrijesc copilul. Voi face testul ca sa ma asigur ca nu este o sarcina neasteptata, dar daca rezultatul va fi pozitiv va trebui sa fac avort, deoarece prefer sa am un copil sanatos cand voi avea posibilitatile si sa traiesc cu gandul ca am facut avort, decat sa am un copil a carui sanatate mintala va fi degradata din cauza ca nu voi putea sa il cresc. Mersi pentru oferta de a boteza copilul oricum! laughing

| AmandinaDragan a răspuns (pentru Juliananananawww):

Nu cred ca te judeca nimeni. Sunt baieti pe aici care-s bucurosi sa cunoasca fete chiar si cu 2-3 copii. Spun ei ca in viata unei fete important este cine e ultimul. Logic, nu?

| IonelaIasmina a răspuns:

Bună!
Eu zic să-ti iei 2 surecheck și 2 barza, pentru că nu iasă mereu corect. Le iei și faci prima dată unul surecheck, apoi unul barza, iar apoi încă unul surecheck și iarăși unul barza. Le faci întortocheate cumva, ca să vezi dacă iasă același rezultat la toate. Baftă!
Sănătate multă!

| AyEmPee a răspuns:

Buna! Amândouă sunt bune, dar din ce stiu eu barza e mai cunoscut. Eu zic sa ti iei 2 3 teste pentru ca e posibil sa nu iasa rezultatul bun la primul.