| Andreea0906 a întrebat:

Bună ziua. Am mare nevoie de un sfat de la Dumneavoastră. Am 6 luni de zile de când m-am operat de deviație de sept. Nu știu ce sa mai fac, de la operație mereu nara stânga îmi sângerează și nici nu e vindecată deloc și nasul mi-e și un pic strâmb și umflat și vânat, ma doare când ma spăl pe față și dau cu mana pe nas iar in nara dreapta am ceva umflat înăuntru și nu pot sa respir deloc. Iar mereu am niște secreții foarte urâte în gât. Nu știu ce sa mai fac. Am ajuns de 2 ori la urgențe ca îmi curgea sânge din nara stânga și ma durerea capul foarte tare, o durere insuportabilă. La medicul care m-a operat am mers de multe ori la el doar s-a uitat și a zis ca e normal și sa aștept. Ultima data când am ajuns la urgente era de garda, l-am sunat sa coboare în upu și mi-a închis telefonul. După un timp a coborât la alt pacient, m-a văzut pe mine ca eram la urgențe și nici măcar nu m-a băgat în seama. După o săptămână am mers la el și mi-a zis sa nu mai vin nechemata și ca sunt o persoana cu care el nu poate comunica. Chiar nu știu cum sa rezolv problema cu nasul. Sper sa nu fie nevoie de încă o intervenție chirurgicala

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| romeo78 a răspuns:

Vă vorbesc ca o persoană operată de deviație de sept, căreia din ziua a patra, doar dacă suflam tare nasul mai curgea sânge.
Mergeți la un medic specialist ORL, la particular, altul decât cel care v-a operat și cereți ajutorul.
Plus, puteți merge la conducerea spitalului, la casa de sănătate, la colegiul medicilor, căci sunteți, din păcate, o persoană cu malpraxis medical. E posibil, să vă fi uitat un tifon, e posibil să vă fi dislocat nasul, repet orice este posibil.
Dar, mă mir că nu ați făcut o septicemie, alte complicații.
Sănătate și scrieți-mi privat, dacă doriți să mai vorbim despre problema dumnevoastră!

| Andreea0906 explică (pentru romeo78):

Mulțumesc de răspuns Îmi poți spune te rog cum a fost experi8ta cu deviație de sept

1 răspuns: