| Schipfer_Ionela_1992 a întrebat:

Buna ziua am nascut acum 1 an si 6 luni iar menstruatia a venit dupa un an de la nastere...am fost la doctor si mi-a zis ca atata timp cat alaptez e normal sa vina atat de tarziu.si acum in prezent alaptez.intrebarea este pot fi insarcinata daca nu.mi.a mai venit ciclu de 3 luni? Sau e din cauza alaptatului? Mi.am facut niste teste de sarcina si nimic. poate cineva sa imi spuna daca este ceva neinregula cu menstruatia. daca este sarcina este bine primita.multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| lastOne a răspuns:

Cel mai indicat ar fi sa te duci la un control ginecologic. Medicul este mult mai in masura (decat noi) sa iti spuna ce si cum lasand la o parte faptul ca noi ne dam cu parerea el/ea vede fix despre ce e vorba. E posibil sa fi cazut in capcana "cat timp alaptez nu pot ramane insarcinata" caz in care ai primit cadou inca un bebe sau e posibil ca mentruatia sa fie haotica din cauza faptului ca inca alaptezi.

In orice caz du-te la medic.